P.P.U.H. "AKPIL"
P.P.U.H. "AKPIL"
Metalurgia
Rzemieślnik
Dane firmy:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe "AKPIL"
ul. W. Witosa 11,21
39-220 Pilzno
NIP: 872-000-00-67

Kontakt:

http://www.akpil.pl/
akpil@akpil.pl

pawel@akpil.pl
lukasz@akpil.pl
bozena@akpil.pl

Zaopatrzenie:

tel/fax: +48 14 672-23-52

marek@akpil.pl
grzegorz@akpil.pl
adam@akpil.pl

Serwis:

tel:  501 708 724
michal@akpil.pl

(od pon-pt w godzinach od 7 -15)

Dane firmy:

Przedsiębiorstwo „AKPIL” znajdujące się w Pilźnie założone zostało przez Kazimierza Anioł w 1975 roku i jest to firma rodzinna. Początkowo przez kilka lat zajmowało się rzemieślniczą produkcją wyrobów budowlanych. W 1985r w warunkach coraz większego kryzysu budownictwa, szukając nowych dróg rozwoju, firma postawiła na rolnictwo.   Przełomowym momentem dla firmy był zakup w 1992 obiektów po Spółdzielni Kółek Rolniczych. Wtedy produkcja maszyn rolniczych została znacznie powiększona, a zakład zatrudniał nawet 340 osób. Niestety kryzys branży maszyn rolniczych końca lat dziewięćdziesiątych dotknął także firmę z Pilzna i zatrudnienie zostało ograniczone.

Pierwszym produktem tej firmy była sadzarka do ziemniaków ,która została wyprodukowana 1984r. , produkowaliśmy również przyrządy żniwne do kosiarki konnej i ciągnikowej pielniko obsypniki , firma już od 1988r pracowała nad nowymi projektami , pierwszą z nich była sadzarka konna  , w 1991 roku powstało biuro konstrukcyjne które pracowało nad kombajnem ziemniaczanym ,który został wdrożony do produkcji i był to pierwszy produkowany kombajn ziemniaczany przez prywatną firmę w Polsce , maszyna ta w 1997 roku otrzymała Nagrodę Ministra Rolnictwaw ogólnopolskich Dożynkach Jasnogórskich.
Obecnie 200 pracowników pracuje na stałe, a 60 dochodzi w okresie nasilenia prac sezonowych. Jednak pomimo spadku liczby rąk do pracy produkcja jest teraz większa niż w okresie największego zatrudnienia. Dzieje się tak dzięki nowoczesnej technologii, która wkroczyła do zakładu.
Roboty spawalnicze , centra obróbcze , hartownia , automatyczna malarnia z odtłuszczaniem chemicznym , kabina lakiernicza, kabina śrutownicza , cięcie materiału strumieniem plazmowym , produkcja kół zębatych o zębach łukowych.

Nasz produkt jest wykonywany w naszej firmie w 95%.
Jako pierwsza firma w Polsce uruchomiliśmy produkcję talerzy do bron – do dziś nasze talerze są doceniane przez rolników z całej europy dzięki specjalnie skonstruowanym wycięciom i dbałości o jakość przez cały proces produkcji.
Obecnie roczna produkcja maszyn wynosi blisko 14 tys. sztuk.
‘’AKPIL” to własne, oryginalne i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Prace nad nowymi prototypami prowadzą wysoko wykwalifikowani konstruktorzy. Maszyny już w fazie projektu badane są pod względem wytrzymałościowym dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów CAD 3D jak również programów wytrzymałościowych. Dodatkowo nasza firma współpracuje przy niektórych projektach z Państwowym Instytutem Maszyn Rolniczym z Poznania.
Każda maszyna jest również testowana w warunkach polowych , prowadzone są testy fabryczne na różnych typach ziemi i z różnymi klasami ciągników.
Ciągle udoskonalamy również produkty aktualnie wykonywane – przystosowując je do nowych technologii i wymagań klienta.

Firma ‘’AKPIL” jest jednym z największych producentów maszyn rolniczych w Polsce.
W przedsiębiorstwie produkowanych jest 40 różnych typów maszyn. Znaczna część produkowanych maszyn trafia na eksport do krajów: Europejskich, Skandynawskich, Azjatyckich , Afrykańskich oraz do Ameryki Płn.
Firma posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć dilerską na terenie całego kraju jak i za granicą.
Mimo, iż nasza Firma posiada bogaty park maszynowy nadal pracujemy nad udoskonaleniem maszyn oraz wprowadzaniem nowych.
Przed nami jeszcze wiele wyzwań - w myśl naszego motto: "Nowe technologie - nowe możliwości".

Ta strona korzysta z plików cookies aby zapewnić Ci najwyższy komfort.